Lolita móda

Temná gothic dáma, elegantní retro či růžová cukrová panenka... Lolita má mnoho tváří!
...více...
Aktualizace článku: únor 2013

Časopisy

Většina lolitích časopisů se označuje termínem "mook" - je to něco mezi časopisem (magazine) a knihou (book).

Tištěné časopisy

Gothic & Lolita Bible
Japonsky. Stále vychází, 4x do roka.

Legendární mook zaměřený výhradně pro lolity, který vychází už od roku 2001. Vznikl jako odnož časopisu Kera. Krom fotek nejnovějších kolekcí japonských značek obsahuje články o lolita životním stylu, rozhovory s hudebníky, povídky i komixy. Návody na výrobu doplňků, ozdob do bytu, účesů, recepty... Recenze z proběhlých velkých akcí i pouliční fotky lolit z Tokya. V každém číslo v příloze najdete i střihy na lolití šaty a doplňky.

Gothic & Lolita Bible (anglická)
Anglicky. Vyšlo 5 čísel, nyní už nevychází.

Anglická verze japonského časopisu, bohužel nakladatelství Tokyopop, jež jej vydávalo, zkrachovalo a další čísla ani dotisky nebudou.
Většina obsahu je převzata z japonské verze (jen přeložena do angličtiny), ale zároveň i obsahuje nové články - fotky zahraničních lolit, rozhovory se zahraničními návrháři i reportáže z lolitích akcí z celého světa.

Gosu Rori Handmade Gothic Lolita Fashion
Japonsky. Vyšlo 16 čísel, nyní už nevychází.

Časopis zaměřený výhradně na ruční tvorbu Gothic a Lolita šatů a doplňků. Obsahuje spoustu návodů a střihů.
Otome no sewing book
Japonsky. Stále vychází, 2x ročně.

Časopis, který začal vycházet místo ukončeného Gosu Rori. Pro loli švadlenky obsahuje spoustu návodů a střihů, jak vytvořit krásné oblečení. Vychází dvakrát do roka, buďto s letním nebo se zimním oblečením.
Kera
Japonsky. Stále vychází, 1x za měsíc.

Legendární časopis japonské street fashion. Vychází už od roku 1998, a zaměřuje se na nejrůznější styly, např. Gothic, Punk i Lolita módu. V každém čísle můžete shlédnout nejnovější módní kolekce japonských značek (ještě ani nejsou k dostání na internetu), fotky zajímavě oblečených lidí z Tokya, tipy na účesy, líčení a tak dále.
Alice Deco
Japonsky.

Nese se v podobném duchu jako GLB, ovšem Alice Deco je více odvázaná a vůbec neřeší nějaká "lolití pravidla". Pokud chcete vidět lolita módu nošenou tak, jak by vás to ani ve snu nenapadlo, bude vám tento časopis inspirací.
Gothic Lolita & Punk Brand Catalog
Japonsky.

Obsah podobný jako GLB, ovšem zaměřen na širší okruh, a to i Punk a Gothic módu. Obsahuje převážně fotky oblečení a photoshooty, článků k živnotnímu stylu je tam málo.
Gothic & Lolita, Fruits, Fresh Fruits
Anglicky.

Jedná se o tři různé knihy (nikoli časopisy), které jsou už staršího data vydání. Na každé stránce se vám představí nějaký módní fanda z ulic Tokya. Lolita, Gothic, Punk, Decora... najdete tam širokou škálu různých módních kreací. Na každé straně je jedna velká fotka a malý text s infem o daném člověku.


Odkazy

Internetové časopisy

Protože vydávání a tisk časopisu je nákladné, některé lolity se rozhodly vydávat si časopisy vlastní, a jsou zdarma k přečtení na Internetu.

  • Poisoned Alice (česky)
    Časopis vydávaný českými lolitami, zaměřený výhradně na tuto módu.
  • Belgian Cupcake Magazine (anglicky)
    Belgický časopis o japonské kultuře. Japonská hudba, móda, anime, recenze na proběhlé akce...
  • Noble Alice (německy)
 
Gothic & Lolita obchod v Olomouci